צלם מקצועי בתל אביב - עפר קידר

Ofer Keidar
Photography

עֹפר קידר

PEOPLE PHOTOGRAPHY

צילום לאתרי הכרויות 2022 – האם זה הפתרון המתאים לך?

צילום לאתרי הכרויות (טינדר, קיופיד, גריינדר וכד') הוא תחום שהתפתח בעשור האחרון במטרה לתת מענה לכל אותם גברים ונשים כמוך וכמוני, שנמצאים באתרי הכרויות ומרגישים שהם לא מקבלים מספיק פניות והתאמות או שפונים אליהם האנשים הלא מתאימים. בתור צלם לאתרי הכרויות, אני פוגש קהל מגוון מאוד של לקוחות, כשהמשותף לכולם הוא הרצון בסט תמונות מחמיאות אבל כנות, אשר יעזרו להם להקרין החוצה את הצדדים הטובים שלהם בכל ההיבטים, ובכך למשוך בני זוג מתאימים.

כצלם העוסק בתחום, ריכזתי עבורכם מידע על צילום לאתרי הכרויות וטיפים לבחירת צלמת או צלם מומלצים המתאימים לכם. אני מקווה שתקבלו כאן מענה לכל השאלות והחששות ואת כל המידע שיעזור לכם להחליט אם לפרגן לעצמכם בסשן צילומים, אשר ישדרג את הפרופיל שלכם באפליקציות דייטינג.

צלם לאתרי הכרויות בתל אביב | עפר קידר צלם פורטרטים בתל אביב
צלם לאתרי הכרויות: אנשים כמוך וכמוני שלא מקבלים מספיק פניות או שפונים אליהם האנשים הלא מתאימים.

מי מגיע לצילומים לאתרי הכרויות?

מצד אחד, לכולנו יש מצלמה לא רעה בטלפון הנייד ומצד שני – אם אתם נמצאים באתרי הכרויות, ודאי נתקלתם בלא מעט נשים וגברים המציגים בפרופיל הדייטינג שלהם תמונות המעבירות רושם ראשוני בעייתי, לא תקשורתי או לא מותאם. זה אומר שהרבה אנשים טובים ואיכותיים לא מקבלים מספיק פניות באתרי הכרויות או מקבלים פניות לא איכותיות ולא רלוונטיות עבורם.

הצורך בתמונות שיובילו להתאמות רבות וטובות יותר באפליקציות היכרויות, מביא קהל מאוד מגוון לצילומים מסוג זה. סטרייטים ולהט"ב, דתיים וחילונים, גברים ונשים – כולם מבקשים להציג את עצמם בצורה מחמיאה, כנה ומעוררת עניין באתרי ההכרויות השונים, בין אם מדובר ב-לאב מי, אוקיי קיופיד, ג'יי דייט, אטרף, טינדר או גריינדר.

גם חתכי הגיל של המצולמים מגוון מאוד – חלקם גברים ונשים בשנות הארבעים או החמישים לחייהם, בשלב שבו הם מתחילים את סבב ב'. בקצה השני של הסקאלה יש צעירות וצעירים בני 25 ומעלה, שמתחילים להתכוונן לזוגיות רצינית ומחפשים צלם מקצועי שידאג לתמונות מחמיאות, אשר יעבירו את המסר הנכון באפליקציות ההכרויות. בנוסף לכל אלו שמכוונים לקשר רציני, מגיעים לצילומים גם נשים וגברים שנמצאים באפליקציות הכרויות למטרות פחות מחייבות, ועדיין – כולם מעוניינים להציג בתמונות משהו מהאופי והאישיות שלהם ולא רק פנים יפות. כשהמצולם או המצולמת יודעים להגדיר בכנות מה המטרות שלהם באפליקציה, ניתן לתכנן סשן צילומים שיתן מענה הולם.

צלם לאתרי הכרויות - מתאים לכולם
צילומים לאתרי הכרויות מותאמים לדתיים ולחילונים, לסטרייטים ולהט"ב

למה צריך צלם לאתרי הכרויות?

רבים מהאנשים המגיעים אלי לצילומים לאתרי הכרויות, מעידים על עצמם שהם אנשים שלא אוהבים להצטלם ולכן אין להם תמונות טובות ועדכניות. אחרים מספרים שהם העלו תמונות לפרופיל שלהם באתרי הכרויות, אבל הם לא מרוצים מכמות ההתאמות או או מסוג האנשים שפונים אליהם.

כאן מתחיל התפקיד האמיתי שלי בתור צלם לאתרי הכרויות. כשאת או אתה מגיעים לצילומים, אני משתדל להכיר אתכם בזמן הקצר שיש לנו, לקלוט את הצדדים המעניינים באישיות ובאופי שלכם ואת הפרטים בפנים או במבנה הגוף אשר נרצה להדגיש בתמונות. התוצר הסופי של סשן צילומים הוא סט תמונות מחמיאות אבל כנות, שביחד מספרות משהו עליכם. בסיכומו של דבר אלו תמונות שלכם, כפי שאתם, אבל מנקודת מבט לא שיפוטית, שמחפשת תמיד את הצדדים הטובים שלכם בכל היבט.

"המון המון תודה לך עֹפר – אני עדיין מעכל ובעיקר מרגיש נפעם.  תפסת בי משהו שמאוד שמחתי לפגוש."

איך מושכים את הֹאנשים הנכונים לפרופיל שלכם באפליקציית ההכרויות

אז "מה גברים מחפשים" או "מה נשים רוצות"? אלו שאלות מאוד בעייתית, כי נשים וגברים שונים מחפשים ונמשכים לאנשים ולתכונות אופי שונות. השאלה הנכונה היא אילו תמונות שלך כדאי להציג באתרי הכרויות, כדי למשוך את האנשים הנכונים עבורך.

לדוגמה, אם אתה גבר שקט או ביישן, אין טעם לנסות להציג את עצמך כגבר אנרגטי ומלא בטחון. נשים (או גברים) שנמשכים לגברים בדיוק כמוך, עלולים לפסול אותך על בסיס התמונות השקריות. התמונות שאני ממליץ לשים באתרי היכרויות לא מתמקדות רק בכמה אתה או את יפים, אלא בעיקר – במה אתם משדרים והאם הדמות שלך, כפי שהיא משתקפת בתמונה, תגרום לאנשים הנכונים לרצות ליצור איתך קשר.

אם בכל זאת נחפש תשובה כללית לשאלה "מה נשים רוצות" או "מה גברים רוצים", זה יהיה הרצון להבין מהתמונות מיהו האדם שבתמונה והאם הוא מסקרן מספיק כדי להעיף בו מבט שני.

לתיאום סשן צילומים

איך בוחרים צלם לאתרי היכרויות?

יש כמה נקודות שהייתי ממליץ לכם לבדוק לפני שתבחרו צלמת או צלם לאתרי היכרויות.
ראשית – הכנסו לאתר של הצלם, בדקו את תיק העבודות שלו וחשבו האם הסגנון מתאים לכם. הצלם יכול להתאים את עצמו אליכם, אבל בסופו של דבר לכל צלם יש את הסגנון שלו וחשוב שתתחברו אליו. באתר תוכלו גם לקרוא המלצות שקיבל הצלם ולברר את עלות הצילומים. מחירון הצילומים שלי מפורסם תמיד באתר. אני מאמין שהצגת מחירים בצורה ברורה ושקופה מכבדת את המבקרים באתר שלי.

כדי שתהיו מרוצים מסשן הצילומים, כדאי לוודא שהתקשורת הבין-אישית ביניכם לבין הצלם טובה. נסו תחילה ללמוד מהאתר מי האדם שמאחורי המצלמה והאם אתם מתחברים אליו. אם הכל נראה לכם טוב, זה הזמן להרים את הטלפון ולהתקשר. בשיחה תוכלו לקבל פרטים נוספים אבל בעיקר להתרשם מהצלם, מהחיבור איתו והאם הוא מעורר בכם תחושה נוחה לקראת הצילומים.

לבסוף – אל תשכחו לבדוק היכן מתקיימים הצילומים ולהכניס את מרחק הנסיעה כחלק מהשיקולים שלכם בבחירת הצלם.

"אני לא אוהבת להצטלם, אבל להפתעתי – היתה לי חוויה מהנה! עֹפר הנחה אותי, נתן לי הרגשה טובה, צחקנו ביחד והיה כיף! להפתעתי הגדולה אף יותר – התמונות שהוא צילם יצאו ממש מקסים ובדיוק לטעמי. מבחינתי, הלא יאמן קרה!"

איך מתכוננים ליום הצילומים?

ממש כמו בעולם הדייטינג, סשן צילומים מוצלח מתחיל בתקשורת טובה. לי חשוב לנהל שיחה מקדימה עם המצולמים שלי, על מנת שאוכל להבין מי אתם ומה המטרות שלכם באתרי הכרויות. תמונות של מישהו המוכן לזוגיות רצינית ומשפחה, יהיו שונות מהתמונות של מישהי שמחפשת משהו לא מחייב בינתיים.

לאחר השיחה המקדימה נדבר על סגנון התמונות. סגנון הצילום שלי מופיע בתיק העבודות שלי, ואני נוהג להמליץ ללקוחותי בשיחה המקדימה על סט התמונות שלדעתי יכול להתאים עבורם. ללקוחות שלי, מאידך, קשה יותר להסביר במילים איזה סגנון תמונות מתאים להם. לצורך העניין אני מבקש מלקוחותי לשלוח לי במייל תמונות שהם מוצאים ברשת, המשקפות את סוג התמונות שהם היו רוצים שיופיעו בפרופיל שלהם באתר ההיכרויות. באופן הזה אנחנו יכולים לתאם ציפיות מסשן הצילומים, הרבה לפני שהוא מתחיל.

בנוסף, אני שולח ללקוחותי הנחיות וטיפים על איך להיערך לצילומים מבחינת לבוש, תספורת, איפור וכדומה. זה אומר שאני אולי נפגש פיזית עם המצולמים רק ביום הצילומים עצמו, אבל זהו מפגש אחרי שיחה מקדימה, התכתבות ותיאום ציפיות – כך שיצא לנו קצת להכיר.

"מעבר ליצירתיות והמקצועיות הרבה, עֹפר יודע להכווין ולהשרות תחושת נינוחות כך שמתקבלות תמונות טבעיות ומחמיאות גם למי שאינו רגיל להצטלם והכל עם המון סבלנות"

איך נראה סשן צילומים לאתרי הכרויות?

הצילומים עצמם נערכים בסטודיו, בחוץ (בתל אביב) או שילוב של השניים – בהתאם לסגנון עליו דיברנו בשיחות המקדימות. אנשים שמעדיפים צילומי סטודיו אומרים שמדובר בתמונות שמשדרות השקעה ורצינות בפרופיל הדייטינג. לעומתם, מצולמים שמעדיפים צילומי חוץ בתאורה טבעית, לרוב מבקשים תמונות שנראות טבעיות ושגרתיות יותר, שלא נראות כאילו צולמו על ידי צלם מקצועי. בסופו של דבר – חלק גדול מהמצולמים מעדיף לשלב צילומי סטודיו וצילומי חוץ.

רוב האנשים לא מרגישים בנוח מול מצלמה ותפקידי כצלם לגרום לכם להרגיש בנוח ולתקשר איתי, כדי שהצד הנינוח והתקשורתי שלכם יצא החוצה. מדי פעם במהלך סשן הצילומים נעצור לרגע, נסתכל בתמונות ונדבר עליהן. המצולמים שלי הם חלק מהתהליך, ולכן חשוב לי להראות להם תוך כדי הצילומים מהן התמונות שמחמיאות להם לדעתי, לבקש מהמצולמים להראות לי אילו תמונות הם אוהבים יותר, כך שבהמשך סשן הצילומים נוכל להתמקד בתמונות בסגנון והזוויות שהמצולמים שלי אוהבים.

לרוב נרצה לצאת מסשן הצילומים עם סט תמונות מגוון, לכן במהלך הצילומים נחליף בגדים או לוקיישנים (כשמדובר בצילומי חוץ), על מנת לייצר תמונות שונות אחת מהשניה.

לאחר הצילומים אני שולח למצולמים של גלריית תמונות טיוטה עם התמונות הטובות ביותר מכל לוק או לוקיישן בו צילמנו. התמונות בגלריה הזו עוברות עריכה, ותוכלו להשתמש בהן באתרי היכרויות. מתוך הגלריה, הלקוחות שלי בוחרים מספר תמונות שיעברו עריכה מתקדמת נוספת ("retouch"), כדי להעלים פצעונים ופרטים מיותרים, להעלים ברק עודף ולהדגיש את הצדדים הטובים שלכם.

צילום לאתרי הכרויות בתל אביב | עפר קידר צלם פורטרטים בתל אביב
צילומים לאתרי הכרויות מתאימים גם לאנשים שלא אוהבים להצטלם

ואם אני לא פוטוגני ולא אוהב להצטלם?

בעידן האינסטגרם והסלפי נדמה לפעמים שכולם מצטלמים, כולם מפרסמים תמונות של עצמם ושכולם נהנים מזה. בפועל, אם אתם לא אוהבים להצטלם – אתם בחברה טובה! הרבה אנשים מרגישים לא בנוח מול המצלמה, תחושה שעלולה לעבור בתמונות שלכם ובכך לייצר אי נוחות בקרב מי שצופה בפרופיל שלכם.

בניגוד לצילום פספורט או תמונת סלפי אקראית, סשן צילומים מקצועי לאפליקציית היכרויות הוא תהליך. ככל שהצילומים יתקדמו תרגישו יותר בנוח מול המצלמה, תבינו אילו פוזות מחמיאות לכם ותוכלו להקרין את האישיות שלכם החוצה. אין אישיות או תדמית אחת שמתאימה לכולם. הרעיון הוא לתעד אתכם כפי שאתם בצורה מחמיאה, אשר תעורר עניין בקרב אנשים שמחפשים באתרי הכרויות אנשים בדיוק כמוכם.

מעבר לתמונות המחמיאות, הרבה פעמים מצולמים מספרים לי בדיעבד, שסשן הצילומים תרם להעלאת הבטחון העצמי שלהם, שיפר את דימוי הגוף שלהם ואף לימד אותם איך לצלם את עצמם בהמשך הדרך בצורה מחמיאה.

צילום לאתרי הכרויות בתל אביב | עפר קידר צלם פורטרטים בתל אביב
צילום לאתרי הכרויות – למה אתם מחכים?

סשן צילומים לאתרי הכרויות – למה אתם מחכים?

אני מקווה שעניתי לכם כאן על כל השאלות בנוגע לצילום לאתרי הכרויות. אני חושב שבחירה בצלם שמתאים לכם מבחינת חיבור אישי וסגנון צילום, היא המפתח להצלחת סשן הצילומים ממנו תצאו בתחושה טובה ועם סט תמונות מחמיאות שלכם, כפי שאתם, אשר ישדרגו את הפרופיל שלכם באפליקציות הכרויות.

לתיאום סשן צילומים

שתפו את המאמר ותייגו חברים שזקוקים לו

Scroll to Top
דילוג לתוכן .